Znakomite recenzje “Czarnego bractwa” Spike’a Lee

Nowy film Spike’a Lee „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”

Nowy film Spike’a Lee („Malcolm X”, „Oldboy. Zemsta jest cierpliwa”) – „Czarne bractwo. BlacKkKlansman” podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes zgarnął Grand Prix. Recenzje, jakie trafiają właśnie do sieci jedynie potwierdzają, że mamy do czynienia z dziełem wyjątkowym – przewrotnym, piekielnie inteligentnym. Na portalu Rotten Tomatoes „Czarne bractwo” zebrało 97 proc. pozytywnych recenzji.

Pete Hamond z „Deadline.com” nazywa film „ostrym, mocnym i niezwykle aktualnym”, w „USA Today” czytamy „Spike Lee wciąż jest na właściwiej ścieżce, ten film jest niesamowity!”, „Los Angeles Times” pisze bez ogródek – „<> używa przeszłości, by wytłumaczyć nam miejsce, w którym znajdujemy się dziś”.

Przypomnijmy, akcja filmu dzieje się w początku lat siedemdziesiątych. Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszy czarnoskórym detektywem służącym w Departamencie Policji w Colorado Springs. Stallworth decyduje się na niebezpieczną misję – infiltrację miejscowych struktur Ku Klux Klanu. Razem z Flipem Zimmermanem (Adam Driver) tworzą grupę, której udało się przeniknąć do szefostwa KKK. Udowodnili rasistowskie działania organizacji i uniemożliwili zamach, który mógł kosztować życie wielu ludzi.

Film zadebiutuje w kinach 14 września.

Źródło: tylkohity.pl