„Niewidzialny człowiek”: wyśmienite recenzje

„Tytułowe monstrum naprawdę przenika przez ekran”

6 marca do kin trafi gorąco oczekiwany horror/thriller „Niewidzialny człowiek” w reżyserii Leigha Whannella. W główną rolę – prześladowanej przez męża Cecilii, wciela się znakomita, znana z „Opowieści podręcznej” i „To my”, Elisabeth Moss.

Do sieci trafiły właśnie pierwsze recenzje. Wyśmienite!

„Psychologiczny horror, którego najlepsze momenty to nie te, przy których podskakujemy w kinowym fotelu (chociaż te są naprawdę przerażające i naprawdę podskakujemy ze strachu), ale te, które mają miejsce w ciszy…” – czytamy w „Entertainment Weekly”.

„Rolling Stone”: „Świeże podejście Whannella i dynamiczna kreacja Elisabeth Moss czynią ten film bardzo współczesnym horrorem, w którym stare strachy przybierają nowe szaty, zmierzając w kierunku dużo bardziej przerażającej wizji toksycznej męskości”.

W magazynie „Forbes” możemy przeczytać: „Niewidzialny człowiek wygrywa wszystko już przez sam prosty zabieg, w którym tytułowe monstrum naprawdę przenika przez ekran”.

„The Weekend Warrior”: „Film ma w sobie napięcie na poziomie kreacji Hitchcocka, ma silny suspens i pokazuje terror w sposób bezpośredni. A do tego jest znakomicie nakręcony”

„Pay or Wait” pisze natomiast: „Mocny thriller z silnym suspensem oraz typowymi dla klasycznych horrorów zwrotami akcji. Elisabeth Moss kradnie show swoją elektryzującą kreacją, która wbija widzów w kinowy fotel”.

Źródło: tylkohity.pl