ZNAKOMITE recenzje „Barry’ego Seala…”

– Wreszcie rola na miarę talentu Toma Cruise’a

Ostatnie dni są dla Toma Cruise’a wyjątkowo trudne. Skutki wypadku na planie szóstej części „Mission: Impossible” okazały się dużo bardziej dramatyczne, niż wydawało się na początku. Wiemy już na pewno, że zdjęcia na planie przesuną się co najmniej o kilka miesięcy.

Być może osłodą będą recenzje nowego filmu, w którym Tom Cruise wciela się w autentyczną postać Barry’ego Seala, kogoś, kto wykiwał CIA i kartel narkotykowy Pabla Escobara, pracując dla nich równocześnie. „Barry Seal: król przemytu” na portalu Rotten Tomatoes zdobył 100 procent pozytywnych recenzji, co nie zdarza się szczególnie często.

Magazyn „Variety” pisze wprost: „Być może nowy, świetny film Douga Limana o pełnym przygód życiu pewnego pilota bazuje na historii Barry’ego Seala, ale to tak naprawdę popis aktorskich umiejętności Toma Cruise’a”. Dalej czytamy w recenzji o „gwiazdorskiej sile” aktora, który „czekał na taką rolę od 30 lat”. „Wspaniale móc znów zobaczyć Cruise’a grającego tak brawurowo, asertywnie”.

W podobnym tonie o filmie wypowiada się krytyk „The Hollywood Reporter”: – Reżyser Doug Liman i Tom Cruise, po wielkim sukcesie komercyjnym i świetnych recenzjach „Na skraju jutra”, wracają do współpracy. Otrzymujemy pełen zwrotów akcji film, nakręcony na podstawie świetnego scenariusza Gary’ego Spinellego. Tom Cruise sam sobie podnosi poprzeczkę, dając nam bohatera, który nie ma wymiaru ikony bez skazy, do czego nas przyzwyczaił. I mimo że przecież oglądamy czarny charakter, to trudno nie pokochać Barry’ego Seala tylko z tej przyczyny, że gra go Tom Cruise.

Prestiżowy IndieWire pisze wprost: – „Wreszcie rola na miarę talentu Toma Cruise’a. Jeśli nawet postać Barry’ego Seala, współpracownika CIA i przemytnika narkotyków jest daleka od perfekcji, to dała Tomowi Cruise’owi możliwość wcielenia się w najlepszą rolę od lat”.

„Barry Seal: król przemytu” w kinach od 25 sierpnia.

Źródło: tylkohity.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress