Wyjątkowe dzieło Jana A.P. Kaczmarka

Jan A.P. Kaczmarek stworzył muzykę do filmu „Paweł, apostoł Chrystusa”

Jana A.P. Kaczmarka nikomu nie trzeba przedstawiać. Od lat jest w czołówce hollywoodzkich kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył muzykę do kilkudziesięciu międzynarodowych produkcji (m.in. „Niewierna”, „Wieczór”, „Plac Waszyngtona”); praca nad obrazem „Marzyciel” przyniosła mu Oscara® za najlepszą muzykę oryginalną, na koncie ma także nominacje m.in. do Złotego Globu i brytyjskiej BAFTY.

W tych dniach premierę ma płyta z muzyką do produkcji „Paweł, apostoł Chrystusa”, w której zobaczymy m.in. Olivera Martineza, Jamesa Faulknera i Jima Caviezela (film zadebiutuje w kinach 4 maja). Ścieżkę dźwiękową wydała prestiżowa wytwórnia Sony Classical

– Janowi A.P. Kaczmarkowi, autorowi muzyki do „Marzyciela”, udało się uzyskać idealną, rozłożoną w czasie, równowagę między orkiestrą a miękkimi dźwiękami fortepianu i partiami skrzypiec wprost stworzonymi po to, by rozświetlać duszę – czytamy w recenzji w „NewsTalk” To wspaniała muzyka, szczególnie na zakończenie filmu. Wybrzmiewa emocjami i stanowi dopełnienie ostatnich słów Świętego Pawła Apostoła: „Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem’’ (2 Tym. 4:6,7). Chris Lynch (NewsTalk, Florida).

Lista utworów:

1. Love is the Only Way
2. Nero’s Rome
3. Luke Sneaks Into the City
4. The Community
5. Mamertime Prison
6. An Arrangement
7. Jerusalem Violence
8. Thorn in the Flesh
9. The Hope
10. A Blind Love
11. Road to Damascus
12. Saul’s Transformation
13. Separate Paths
14. Storming the Prison
15. Heavenly Vision
16. Mauritius Sacrifices To The Gods
17. Luke Heals Celia
18. Write it Down
19. Exodus

Źródło: tylkohity.pl