Saoirse Ronan jako Maria Stuart

Ruszyły zdjęcia na planie „Mary, Queen of Scots”

Ruszyły zdjęcia na planie dramatu historycznego „Mary, Queen of Scots”. W filmie o burzliwych losach Marii Stuart zobaczymy – w roli tytułowej – dwukrotnie nominowaną do Oscara® Saoirse Ronan („Pokuta”, „Brooklyn”). W postać antagonistki Marii Stuart – królowej Elżbiety I wciela się znana z „Legionu samobójców” i „Wilka z Wall Street” Margot Robbie.

Film produkuje wytwórnia Working Title, odpowiedzialna za przeboje „To właśnie miłość”, przygody Bridget Jones, czy tegoroczny film „Powiernik królowej”.

„Mary, Queen of Scots” to barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.

Film zadebiutuje w kinach jesienią przyszłego roku.

Źródło: tylkohity.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress