„Roman J. Israel, Esq.” – aktorski pojedynek

Denzel Washington vs Colin Farrell vs świat

Denzel Washington niczego nie musi już nikomu udowadniać. Od lat uchodzi za jednego z najwybitniejszych aktorów, z porażającą liczbą nagród na koncie. Wydaje się, że mimo to postanowił ponownie udowodnić swój wielki kunszt. Towarzyszy mu Colin Farrell. Film „Roman J. Israel, Esq.” zadebiutował właśnie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

W pierwszej recenzji, zamieszczonej na łamach magazynu „Variety” czytamy: – Denzel Washington jest znakomitym aktorem, ale – trzeba to przyznać – nieczęsto zmienia swój aktorski wizerunek (nic w tym zresztą złego, ten wizerunek uczynił z niego gwiazdę). Ale w „Roman J. Israel, Esq.” wszystko jest inaczej. Denzel Washington jest kimś innym. Owszem, rozpoznacie go, ale będziecie na niego patrzeć jak na kogoś, kogo nie znacie. Będziecie się gapić, po prostu gapić.

Dwukrotny laureat Oscara® wciela się w filmie w tytułową postać – Romana J. Israela, pełnego obsesji i zahamowań, nieco dziwacznego, choć bezgranicznie oddanego pracy prawnika. Prawnika z zasadami, kogoś, kto sam mając niewiele, udziela porad prawnych za darmo, ponieważ wie, że prawo może kosztować wiele. Bardzo wiele.

– To fantastyczna postać – pisze magazyn „Variety” – a Washington daje koncertowy popis aktorstwa, z pewnością jeden z najbardziej odważnych i wymagających w jego karierze. Jest lokomotywą tego filmu, za którego scenariusz i reżyserię odpowiada Dan Gilroy (który w filmie „Wolny strzelec” pokazał Jake’a Gyllenhaala w zupełnie nowym emploi). To bardzo „organiczny” film – dramat sądowy bez wiodącej rozprawy. Można go wymienić obok „Rain Mana” połączonego z „Werdyktem”; w to wszystko wmieszana jest bezduszna machina korporacyjna XXI wieku.

Wszystko w życiu Romana zmienia się, gdy zmuszony jest zmienić pracę. Tak trafia do kancelarii swego dawnego studenta George’a, w którego postać „znakomicie” – jak pisze „Variety” wciela się Colin Farrell.

Film wejdzie do kin 19 stycznia 2018 roku.

Źródło: tylkohity.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress