„Pierwszy człowiek” – recenzje

Kolejny sukces Damiena Chazelle’a

„Pierwszy człowiek” Damiena Chazelle’a (twórcy „La La Land” i „Whiplash”) otworzył właśnie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Film spotkał się z trwającą trzy minuty owacją oraz znakomitymi recenzjami – w tej chwili na portalu Rotten Tomatoes ma 92 proc. pozytywnych opinii.

W filmie Ryan Gosling wciela się w legendarnego Neila Armstronga, pierwszego człowieka, który kiedykolwiek stąpał po powierzchni Księżyca. Obraz skupia się na mozolnych, ciężkich, trwających lata przygotowaniach Armstronga do historycznej misji. Na ekranie Goslingowi partneruje (znakomita) Claire Foy oraz Jason Clarke.

Recenzenci podkreślają klaustrofobiczne zdjęcia, które oddają atmosferę panującą na pokładzie statku kosmicznego, oraz ludzki aspekt opowiedzianej historii. „Ten oszczędny, kontemplacyjny film ma w sobie mnóstwo emocji, podkreśla presję, jakiej poddana była załoga i – co zaskakujące – ma suspens. Nie można przy tym pominąć oszałamiających technologii” (Hollywood Reporter), „Chazelle opowiada historię Armstronga z werwą i pewnością” (Guardian), „To bardzo ludzka historia, wspaniale opowiedziana” (Independent), „Pięknie zrobione kino z doskonałą rolą Ryana Goslinga” (Screen International), „Rozsądnie Chazelle zostawił widowiskowość blockbusterom, skupiając się na samej historii” (Daily Telegraph).

„Pierwszy człowiek” zadebiutuje w kinach 19 października.

Źródło: tylkohity.pl