Oscar dla Gary’ego Oldmana!

Wielkie gratulacje dla Rogera Deakinsa!

Za nami jubileuszowa – dziewięćdziesiąta – ceremonia wręczenia najważniejszych nagród filmowych – Oscarów®.

Nie mogło być inaczej! Gary Oldman, brawurowo wcielający się w postać Winstona Churchilla, został nagrodzony w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy w filmie „Czas mroku”. Obraz wyróżniono także w kategorii najlepsza charakteryzacja (Best Makeup and Hair).

Oscara® za najlepszy scenariusz adaptowany otrzymał James Ivory – twórca scenariusza filmu „Tamte dni, tamte noce” na podstawie książki André Acimana. Ciekawostką jest, że Ivory stał się tym samym najstarszym w historii laureatem Oscara® w kategorii najlepszy scenariusz.

Wielkie gratulacje należą się Rogerowi Deakinsowi, twórcy zdjęć do obrazu „Blade Runner 2049”, który tej nocy odebrał swą pierwszą statuetkę, a warto dodać, że była to jego 14(!) nominacja. Wcześniej nominowano go m.in. za „Skazanych na Shawshank”, „Fargo”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Niezłomnego” i „Sicario”. Film „Blade Runner 2049” wyróżniono także w kategorii efekty spcejalne.

Jordan Peele, twórca przebojowego, obsypanego nagrodami obrazu „Uciekaj!” otrzymał Oscara® za najlepszy scenariusz oryginalny. Mark Bridges odebrał statuetkę za kostiumy do filmu „Nić widmo”.

Źródło: tylkohity.pl