Lista najlepiej zarabiających aktorek i aktorów

Niespodzianki na podium

Chciałoby się powiedzieć, że czasy, w których Julia Roberts zarabiała 25 milionów dolarów za rolę minęły bezpowrotnie, ale nie jest tak do końca. Na opublikowanej właśnie przez magazyn „Forbes” liście najlepiej zarabiających aktorek i aktorów pierwsze miejsce zajął Mark Wahlberg, który w ostatnich 12 miesiącach zarobił… 68 milionów dolarów.

Niestety, lista wzbudzi także wiele kontrowersji – a to za sprawą nierównych płac między kobietami i mężczyznami. Trwająca od kilku lat w Hollywood kampania, by temu zapobiec, cóż, nie przynosi skutków. Pierwsza kobieta na liście zajmuje dopiero 15 miejsce i jest to tegoroczna laureatka Oscara® Emma Stone, która zarobiła 26 milionów dolarów. W porównaniu z 68 milionami Wahlberga różnica raczej znacząca. Na 16 pozycji uplasowała się Jennifer Aniston (25,5 mln $), 17. miejsce zajmuje laureatka Oscara® Jennifer Lawrence, którą w listopadzie zobaczymy na ekranach kin w thrillerze Darrena Aronofsky’ego “mother!”; aktorka zarobiła 25,5 miliona dolarów.

W pierwszej dziesiątce znajdziemy m.in. Dwayne’a Johnsona („Baywatch. Słoneczny patrol”, „Jumanji” – w kinach w grudniu), który zarobił 65 milionów dolarów, Vina Diesela („Szybcy i wściekli”) z zarobkami na poziomie 54,5 miliona dolarów, Adama Sandlera (50,5 mln $), Jackiego Chana (49 mln $), Roberta Downeya Jr. (48 milionów), Toma Cruise’a, którego niebawem zobaczymy w filmie „Barry Seal: król przemytu” (43 mln $). Wciąż jasno świeci gwiazda Toma Hanksa (31 mln $). Ryan Gosling, którego jesienią zobaczymy w filmie „Blade Runner 2049”, zarobił 29 milionów dolarów. Na 21. miejscu znalazła się aktorka komediowa Melissa McCarthy (18 mln $). Chris Pratt, który pracuje właśnie na planie „Jurassic World: Upadłe królestwo”, zajmuje 23. pozycję z zarobkami rzędu 17 milionów dolarów. Warto wspomnieć także o aktorkach, które od lat utrzymują się w czołówce, choć nie przyjmują wielu ról – Cate Blanchett zarobiła 12 milionów dolarów i zajmuje pozycję nr 28, oczko niżej uplasowała się Julia Roberts, a na miejscu 30. znalazła się Amy Adams („Nowy początek”, „Zwierzęta nocy”).

Źródło: tylkohity.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress