„Anihilacja” – pierwszy zwiastun

Natalie Portman w nowym filmie twórcy „Ex Machiny”.

Już w lutym 2018 roku do kin trafi thriller science fiction „Anihilacja”, nowy film w reżyserii Alexa Garlanda, twórcy „Ex Machiny”. Obraz jest ekranizacją powieści „Unicestwienie” Jeffa VanderMeera.

VanderMeer widział już wczesną wersję filmu i wyraża się o niej z największym uznaniem. – W rzeczywistości film Garlanda jest bardziej surrealistyczny niż powieść. Są tu miejsca, przy których z pewnością trzeba zatrzymać się na dłużej. Zakończenie rozsadza głowę, na wielu poziomach różni się od tego z książki, dryfuje raczej w kierunku „2001: odysei kosmicznej” Kubricka. Ludzie będą o tym mówić przez lata – zachwyca się VanderMeer – Wizualnie to majstersztyk, ekstremalnie piękny, ekstremalnie przerażający.

Warto wspomnieć, że autor nie brał udziału w adaptacji swojej książki, nad scenariuszem w całości pracował Alex Garland.

W roli głównej zobaczymy laureatkę Oscara® Natalie Portman, wcielającą się w postać biolożki wyekspediowanej w misję do strefy katastrofy ekologicznej. Kobieta próbuje dowiedzieć się, co stało się z jej zaginionym mężem. W filmie zobaczymy także Ginę Rodriguez, Jennifer Jason Leigh oraz Oscara Issaca. Premiera kinowa: 23 lutego 2018 roku.

Źródło: tylkohity.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress